Strona główna

Spotkanie z Mikołajem

 

,,Mikołajki mogą być jak z bajki … 

Dla każdego! 

Dla Tomka, dla Majki, 

Dla Agnieszki, dla Piotrka, Łukasza … 

Więc uwaga! 

Dziś Mikołaj zaprasza!” 

M. Terlikowska

 

Właśnie 6 grudnia w naszym przedszkolu wszyscy przenieśliśmy się w ,,bajkowy świat”.  Nasze przedszkolaki wyglądały jak małe elfy, a może raczej jak małe Mikołaje, ponieważ wszystkie dzieci ubrane były wyjątkowo – po prostu ,,mikołajkowo”. Od rana w przedszkolu panował gwar i radość. Wszystkie dzieci aktywnie uczestniczyły w tańcach, zabawach ruchowych i konkursach, ale z wielką niecierpliwością oczekiwały na przyjście niezwykłego gościa – Św. Mikołaja!

I kiedy usłyszały dzwoneczki… to oznaczało, że Mikołaj jest tuż, tuż. Wreszcie … JEST!! – PRAWDZIWY – ŚWIĘTY MIKOŁAJ! To był naprawdę niezwykły gość, który obdarował prezentami wszystkie dzieci. Dla naszego gościa mieliśmy również prezent – szalik wykonany przez dzieci.  Przedszkolaki za otrzymane prezenty podziękowały Mikołajowi piosenkami i wierszykami. Dzieci zapraszały Go do domów oraz prosiły, aby przyjechał do nich za rok. No… oczywiście obiecywały, że będą grzeczne.

Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym przedszkolakom wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich dzieci, a niektórzy już nie mogą doczekać się kolejnej Jego wizyty.