Witamy Nowy Rok czyli : z wizytą u zegarmistrza

Jednym z celów edukacji przedszkolnej jest rozbudzenie zainteresowania dzieci pracą ludzi różnych zawodów. Korzystając z okazji, iż w jednym ze styczniowych tygodni zagłębialiśmy wiedzę dotyczącą czasu, a także zegarów dzieci z grupy VII postanowiły zgodnie wybrać się na wycieczkę. Naszym celem był oczywiście jeden z Wysoko -  Mazowieckich zakładów zegarmistrzowskich.

Dzieci spędziły fantastycznie czas podziwiając różnego rodzaju zegary przedstawiane przez pana zegarmistrza. Miały okazję zapoznać się z różnego rodzaju zegarami zaczynając od zegarów nakręcanych po zegary na baterie, od ściennych po  zegarki ręczne.  Głównym punktem spotkania było przedstawienie dzieciom jak wygląda mechanizm zegara od środka, a także zaprezentowanie prawdopodobnie najstarszego zegara w Wysokiem – Mazowieckiem.  Największą  jednak atrakcja dla dzieci okazał się zegar z kukułką

Na koniec naszej wizyty dzieci wręczyły gospodarzowi upominek i grzecznie się pożegnały. Dzięki takim wycieczkom dzieci poznają lepiej środowisko społeczne oraz pracę ludzi różnych zawodów w związku z tym nie była to nasza ostatnia taka wizyta.