Strona główna

Jestem sobie przedszkolaczek, nie grymaszę i nie płaczę

       Uroczystość pasowania to wielkie przeżycie nie tylko dla najmłodszych dzieci, ale również dla ich rodzin. Dzieci poznają nowe środowisko, jakim jest przedszkole, nawiązują bliższy kontakt z rówieśnikami, zdobywają umiejętności i nawyki potrzebne w późniejszym dorosłym życiu. Muszą również sprostać wszystkim wymogom stawianym przez nauczycieli i personel przedszkola.   Przyjęcie do grona przedszkolaków nowo przyjętych dzieci to również sprawdzian dla samych rodziców, którzy często zadają sobie pytanie, jak zaakceptuje się ich dziecko w nowych warunkach.    

       W Przedszkolu Miejskim Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem w dniach 29 i 30 listopada 2012r. do „pasowania” przystąpiły dwie grupy maluchów grupa I prowadzona przez panie B. Jaworowską i J. Zawistowską oraz grupa III prowadzona przez panie D. Zawistowską i K. Prużanin. Panie przygotowały scenariusz uroczystości oraz scenografię. Przygotowania do tej uroczystości rozpoczęły się kilka tygodni wcześniej. Wreszcie nadeszła upragniona, długo oczekiwana chwila.  W galowych strojach dzieci przedstawiły interesujący program artystyczny, podczas którego prezentowały umiejętności recytatorskie, muzyczne a nawet taneczne.   W programie nie zabrakło sztandarowej piosenki każdego przedszkolaka – „Jestem sobie przedszkolaczek" oraz wiersza Ireny Suchorzewskiej „Mam trzy latka". Za swój pierwszy wspólny występ artystyczny młodzi artyści zostali nagrodzeni burzliwymi i gromkimi brawami.  Po uroczystym i pełnym wrażeń programie artystycznym przyszedł czas na złożenie przysięgi, po której Pani Dyrektor pasowała każdego malucha na „dzielnego i prawdziwego przedszkolaka". Po pasowaniu dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz specjalnie przygotowane na tę uroczystość małe upominki. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców i wspólnej zabawy przy muzyce.         

Uroczystość pasowania na przedszkolaka była imprezą niezwykle udaną. Jej głównym zadaniem było włączenie najmłodszej grupy dzieci do społeczności przedszkolnej. Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a maluchom życzymy wielu wspaniałych chwil w naszym przedszkolu!