Wycieczka do Ziołowego Zakątka

W dniu 12 czerwca 2017 r.  czterolatki z grupy II, IV i XIII udały się na wycieczkę do Ziołowego Zakątka w Korycinach finansowaną z projektu unijnego realizowanego w naszym przedszkolu.

Podczas wyjazdu mieliśmy możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem gospodarstwa ekologicznego „Ziołowy Zakątek”. W tej części Zakątka towarzyszyły nam zwierzęta domowe. Pod nogami plątały się kury, a na wybiegu obserwowaliśmy zabawy kilkunastu królików. Były gołębie, bażanty, owce, kozy, indory a nawet pawie.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Podlaskiego Ogrodu Botanicznego, w którym zgromadzona jest kolekcja praktycznie całej flory Polski. Dzięki opowieściom pani przewodnik poznaliśmy rośliny chronione  i dziko rosnące gatunki jadalne, jak również rośliny barwiarskie, trujące czy też przyprawowe. Uczestniczyliśmy też w warsztatach ziołowych, gdzie dzieci własnoręcznie wykonały herbatkę owocowo-ziołową, którą na pamiątkę mogły zabrać do domu.

Zajrzeliśmy także  do stodoły. A w niej dla nas, mieszczuchów, rzecz rewelacyjna – plac zabaw na sianie. Dzieci dokazywały śmiejąc się i bawiąc skacząc na pachnące siano.

Wycieczka bardzo podobała się wszystkim uczestnikom. Jednogłośnie stwierdziliśmy, że ZIOŁOWY ZAKĄTEK, to bardzo urokliwe miejsce. Chętnie pojedziemy tam jeszcze raz.

Grupa IV

Grupa VIII