Wycieczka do jednostki Wojskowej w Plewkach

W dniu 09.06.2017 dzieci z grupy II i VII  miały okazję do odbycia krótkiej wycieczki do pobliskiej Jednostki Wojskowej znajdującej się w Plewkach.

Dzieci z zaciekawieniem wjechały autokarem na plac jednostki, gdzie rozpoczęła się ich „wojskowa przygoda”. Wrażeń nam nie brakowało ponieważ żołnierze przygotowali dla nas moc atrakcji. Duże wrażenie wywarły na dzieciach wozy jakimi jednostka dysponuje, możliwość wejścia i zobaczenia ich od środka co sprawiło im ogromną radość.

Żołnierze stworzyli bardzo miłą atmosferę, dzięki której dzieci śmiało podchodziły do wojskowych, zadawały pytania, oglądały broń oraz podziwiały wszelkie akcesoria wojskowe jak Chełm, umundurowanie itp. Jedną z atrakcji była także możliwość wykonania próbnych strzałów ze specjalnej broni do uprzednio przygotowanych  tarczy, które dzieci otrzymały do domu w ramach pamiątki.

Pobyt w jednostce pozostanie na długo w pamięci dzieci. Dzięki życzliwości ze strony wojskowych, choć przez moment mogły się poczuć prawdziwymi żołnierzami. Serdecznie dziękujemy za wspaniałe wrażenia i niezapomniane wspomnienia!