Zakończenie roku u starszaków

„Smutno w serduszku każdemu z nas, żegnać przedszkole przyszedł nam czas.

Wszystkie zabawki zostały tam, gdzie już dostępne nie będą nam.

Przed nami szkoła, nauki czas, żalem żegnamy dziś wszystkich was…”

Czerwiec to miesiąc rozpoczynający najsłoneczniejszą porę roku – lato, wakacje, ale dla niektórych jest to niestety czas pożegnań, łez i wzruszeń… To właśnie w czerwcu dla niektórych po czterech latach edukacji przedszkolnej czas było pożegnać się z kolegami, koleżankami, paniami, przedszkolem. Dzieci z tej okazji przygotowały montaż słowno – muzyczny. Uroczystość rozpoczęła się polonezem tak jak przystało na absolwentów, następnie dzieci deklamowały wierszyki smutne, a chwilami bardzo śmieszne, śpiewały piosenki oraz tańczyły. Wśród gości oprócz rodziców nie zabrakło także pana Burmistrza Miasta – Jarosława Siekierko, pana Starosty Powiatu – Bogdana Zielińskiego, przewodniczącego Komisji Kultury i Oświaty – Stanisława Chmielewskiego, przewodniczącej Rady Rodziców – Agaty Wiśniewskiej, pani dyrektor Szkoły Podstawowej – Małgorzaty Koc i  Elżbiety Julii Śladewskiej oraz naszych pań dyrektor – Iwony Mojkowskiej i Anny Tymińskiej.

Występ starszaków zakończył się gromkimi brawami, następnie kilka słów do dzieci i ich rodziców skierowała pani Dyrektor, pan Burmistrz oraz przewodniczący Komisji Oświaty. Po ciepłych, miłych słowach nastąpił czas wręczania słowników i dyplomów absolwentom oraz podziękowań najaktywniejszym Rodzicom, którzy w każdym roku przyczyniali się do podwyższenia jakości pracy naszej placówki.

Wszystkim absolwentom życzymy udanych wakacji, pełnych wrażeń i słonecznej pogody, aby w trakcie ich trwania nabrali siły i energii na nadchodzący rok szkolny. Przy tym chcemy podkreślić, że naprawdę ze łzami w oczach żegnamy się z dziećmi po czterech latach wspólnej pracy, zabaw, ale też łez podczas pobytu na „maluchach” i chwilach radości, a myślę, że było ich wiele. Przed Wami drzwi przedszkola zawsze będą otwarte – prosimy w wolnych chwilach odwiedzajcie nas. A tymczasem pierwszy dzwonek dopiero we wrześniu. Kochani – mamy wakacje!!!