Wycieczka starszaków do warszawskiego ZOO

14 czerwca przedszkolaki z wypiekami na twarzy i tornistrem na plecach przybyły na plac szkolny wcześniej niż zwykle, gdyż czekała ich wielka wyprawa. Po czułym pożegnaniu rodziców wyruszyliśmy na wycieczkę do warszawskiego zoo. W trakcie jazdy panie powtórzyły z dziećmi zasady odpowiedzialnego i bezpiecznego zachowania się. Wszystkie sześciolatki zgodnym chórem obiecały, że nie będą oddalać się od grupy. Droga minęła zaskakująco szybko, gdyż radość dzieci sprawiła, iż na ten czas zwykły autokar zamienił się w rozśpiewane przedszkole.

Prawdziwa przygoda rozpoczęła się po wejściu do ZOO. Dzieci z fascynacją oglądały kolejne zwierzęta. Pochmurna i nieco wietrzna aura sprawiła, że dzieciom udało się zobaczyć praktycznie wszystkie zwierzęta. Widok małych małpek czy pawianów wprawił wszystkich w jeszcze lepszy humor, natomiast olbrzymie pająki, wije i węże wywołały strach, który jednak został przezwyciężony ogromna ciekawością. Rozczarowaniem okazał się fakt, iż niestety nie udało się dostrzec wyczekiwanego i tajemniczego rekina. Uwieńczeniem wycieczki był obiad w restauracji McDonald’s i pyszne lody na deser. W drodze powrotnej wszyscy byli szczęśliwi, choć zmęczeni i wspominali odbytą przygodę. Ostatnia wycieczka absolwentów przedszkola okazała się strzałem w dziesiątkę.