Strona główna

Zimowe zabawy na śniegu!

Zima w pełni. Większość dorosłych nieprzychylnym okiem spogląda na świat przykryty białą, puchową kołderką ze śniegu. Możliwe, że dla dorosłych zima jest okresem, na który patrzą w negatywny sposób, jednak dla najmłodszych jest czasem wyśmienitej zabawy.  W związku z tym, dzieci z naszego przedszkola razem ze swoimi wychowawczyniami postanowiły skorzystać z tego dobrodziejstwa obecnej pory roku i pobawić się na śniegu.

 

 

Dnia 15 lutego przedszkolaki ubrane w ciepłe stroje wyruszyły na podwórko po skrzypiącym śniegu, by dać się ponieść zimowym szaleństwom. Dzieciaki z uśmiechem na twarzy walczyły w bitwie na śnieżki, robiły „orzełki” oraz lepiły bałwana, zjeżdżały na sankach z górki itp.

Zabawa była super! Nasi podopieczni nieco zmęczeni, lecz zadowoleni wrócili z wypiekami na twarzy do przedszkola, gdzie czekał na nich ciepły obiad.

Miniony dzień był doskonałą okazją do poznawania świata poprzez obserwację zimowego wyglądu naszego ogrodu, do ruchu i aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Zima jest idealnym okresem na zahartowanie organizmu. Dzieci powinny przebywać na świeżym powietrzu codziennie. Najważniejsze, żeby dzieci niezależnie od wieku ubrane były ciepło, ale bez przesady. Zabawy na śniegu mają pozytywny wpływ na organizm dziecka, wspomagają naturalną odporność organizmu, dlatego polecane są głównie dla dzieci z alergią, anemią, problemami z układem oddechowym. Rześkie powietrze ma zbawienne działanie dla niejadków, gdyż pobudza apetyt i krążenie krwi - o czym jako placówka PROMUJĄCA ZDROWIE pamiętamy i w związku z tym zachęcamy również Rodziców do wspólnych zabaw zimowych razem ze swoimi pociechami. Kochani Rodzice nie siedźcie, więc w domach, gdy śnieg za oknem – korzystajcie z okazji do dobrej zabawy – druga taka dopiero za rok!

Dzień zimowych zabaw był również doskonałą okazją do podsumowania tematyki kończącego się tygodnia, której hasło w brzmiało: BEZPIECZNE ZABAWY NA ŚNIEGU i wiązało się ono z Planem Pracy na bieżący rok szkolny.