PIĘKNA JEST JESIEŃ W PARKU

Dnia 20 października dzieciaki z grupy IV wybrały się na wycieczkę do PARKU MIEJSKIEGO. Celem wycieczki było poznanie środowiska przyrodniczego- parku w okresie jesieni oraz poszukiwanie koloru czerwonego.

Przed wycieczka wspólnie z dziećmi omówiliśmy zasady bezpiecznego zachowania się podczas wyprawy do parku. Po dotarciu na miejsce dzieci obserwowały roślinność parku, rozpoznawały i nazywały drzewa, podziwiały kolorystykę liści,  zbierały kasztany, żołędzie, liście i szyszki.

Kolejną atrakcją były   kolorowe kaczki pływające po stawie. Przedszkolaki  były zachwycone widokami i wspaniale się bawiły. Wróciły do przedszkola zmęczone ale bardzo zadowolone.

Po krótkim odpoczynku uporządkowaliśmy przyniesione skarby i umieściliśmy je w naszym „kąciku przyrody”.  Liście ułożyliśmy w gazetach, a  po ich wysuszeniu wykonamy album pt „ Drzewa parku”.