GRUPA IX Z WIZYTĄ W SKLEPIE ZOOLOGICZNYM

Każde dziecko marzy o własnym zwierzątku, by móc je przytulać i głaskać, o takim które zostanie jego przyjacielem.

27 października wybraliśmy się z wizytą do sklepu zoologicznego. Celem naszej wyprawy było przede wszystkim rozwijanie właściwej postawy wobec zwierząt. Cały tydzień z dziećmi mówiliśmy o domowych ulubieńcach, ale nic lepiej nie utrwala wiadomości jak bezpośrednie poznanie i obcowanie z żywymi okazami zwierząt.

Zanim wyruszyliśmy z przedszkola przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze  oraz zasady kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym. Na miejscu pani właścicielka przedstawiła nam i opowiedziała o różnych mieszkańcach sklepu: ich zwyczajach, trybie życia i sposobie odżywiania. Najwięcej emocji wzbudziły te zwierzęta, które dzieci mogły dotknąć i pogłaskać, a wiec kameleon, królik i świnka morska. Oprócz tych zwierząt, dzieci obserwowały myszoskoczki, chomiki, szczury, myszy, raka w akwarium oraz wiele tęczowych, mniejszych i większych rybek. Czas minął nam bardzo szybko i miło ale przede wszystkim pouczająco. Dzieci wiedzą, że posiadanie zwierzątka w domu wiąże się nie tylko z przyjemnością ale także z obowiązkami i odpowiedzialnością. Pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy do przedszkola.