Pożegnanie zimy - powitanie wiosny

powitanie wiosny21 marca przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego Nr 2 pożegnały zimę i przywitały wiosnę. Już kilka dni wcześniej trwały przygotowania do tego dnia. Grupa dzieci 6- latnich przygotowała inscenizację pt.„Pożegnanie Zimy- powitanie Wiosny”, na które zaprosiły dzieci z całego przedszkola. Starszaki bardzo chętnie uczestniczyły w inscenizacji. Podczas spektaklu można było zaobserwować jak wcielają się w swoje role, jak chętnie prezentują swoje umiejętności przy zgromadzonej widowni.

W tym roku wyjątkowo dzieci nie mogły się doczekać nadejścia upragnionej wiosny, dlatego też postanowili ją przepędzić, aby na jej miejsce mogła przyjść Wiosna. Zima, czyli czas uśpienia przyrody była wyjątkowo trudna tego roku zarówno dla zwierząt jak i dla ludzi - a Wiosna to uosobienie wszystkiego, co żywe i radosne.

Zaprezentowana inscenizacja wprowadziła wszystkich zebranych w radosny, wiosenny nastrój. Na zakończenie odbył się quiz dla wszystkich dzieci o tematyce wiosennej, na którym dzieci popisały się swoją wiedzą i umiejętnościami. Wspólnym okrzykiem i piosenką przywołały Wiosnę.

Teraz już czekamy na oznaki prawdziwie wiosennej pogody.