Zostały przedszkolakami

Pasowanie na przedszkolaka jest rodzajem pierwszej inicjacji dziecka w życie społeczne. Najbliższa do tej pory dziecku rodzina poszerza się o społeczność przedszkola, jest początkiem wejścia w nowe struktury życia, początkiem budowania prawidłowych relacji międzyludzkich.Dla rodziców jest to odkrywanie swego dziecka na nowo, jak również pogodzenie się z uczeniem się samodzielności dziecka. Pasowanie więc ma wymiar symboliczny przekraczania progów życiowych.

Uroczystość, organizowana przez nauczycieli najmłodszych grup Przedszkola Miejskiego nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem, zawsze zadziwia rodzinną atmosferą i ciepłym przyjęciem wszystkich przyjaciół naszej placówki. Rodzice, dziadkowie i inni, po raz pierwszy obserwują dzieci w nietypowych do tej pory rolach. Maluchy pięknie śpiewają, tańczą, grają na instrumentach i recytują – to chwile wzruszenia dla każdego, kto w takiej sytuacji po raz pierwszy widzi swoje dziecko.

Przełomowym momentem uroczystości jest symboliczne nadanie tytułu przedszkolaka. Stają one, przejęte i lekko przestraszone przed publicznością i panią dyrektor Iwoną Mojkowską, by po dotknięciu ramion ogromną kredką usłyszeć, że już od teraz ich chwile dzieciństwa, związane są z przedszkolem. Dzieci, za swoją odwagę i męstwo, otrzymują dyplomy, pamiątkowe medale oraz drobne upominki ufundowane przez rodziców. Dzięki tej wspaniałej uroczystości, nowoprzyjęci do grona przedszkolaków, pewnie czują się w swojej grupie i chętniej angażują w pełne wrażeń życie przedszkolaka.

Grupa I

Grupa III