Smaczne i zdrowe szaszłyki kolorowe

Jak może być smacznie i zdrowo, przekonały się dzieci z grupy IX w ramach kulinarnej innowacji pedagogicznej. Przedszkolaki zajadały się własnoręcznie wykonanymi, kolorowymi, owocowymi szaszłykami.

Tego dnia dzieci przyniosły do przedszkola różne owoce, które jak wiadomo są źródłem witamin. Najlepszym sposobem na przekonanie przedszkolaków do spożywania owoców są działania praktyczne.

Przedszkolaki określały  kształt, kolor, wielkość oraz nazwę przyniesionych owoców. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy.  Dzieci kroiły owoce na kawałki oraz nadziewały na patyczki tworząc pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe.

Przygotowanie deseru dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając, jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Po skończonej pracy wszystkie dzieci ze smakiem zjadły owocowe przysmaki. Przygotowanie szaszłyków dało dzieciom wiele radości, a przede wszystkim witamin.