Sześciolatki uczestniczyły dziś w "wirtualnej lekcji".

Zaprosiliśmy do naszych grup Akademię VR (działającą pod patronatem Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku) z innowacyjnym projektem edukacyjnym. To pierwsze tego typu zajęcia w Polsce prowadzone w wirtualnej rzeczywistości (VR), podczas których cała grupa jednocześnie mogła przenieść się do innego świata. Każde z dzieci, zakładając specjalne gogle, zobaczyło realistyczne obrazy dookoła siebie (w 360 stopniach), mogąc w całości skupić na nich swoją uwagę. Tutor – nauczyciel Akademii VR „oprowadził” dzieci po świecie wulkanów.

Główne zagadnienia o jakich była mowa to: Czym jest wulkan?Jakie rodzaje wulkanów istnieją?Czy istnieją także wulkany podwodne?Jak duże są erupcje wulkanów?Czy wulkany są niebezpieczne?Czy w Polsce są wulkany?Jakie obszary są najbardziej aktywne wulkanicznie?Czy istnieją wulkany w kosmosie? Dzieci poznały rownież nowe pojęcia, takie jak: komora magmowa, skorupa ziemska, kaldera, lahar, pumeks, itd. Była to niesamowita, innowacyjna "lekcja" z Akademią VR. Dzieci były zachwycone i zadowolone. Z niecierpliwością czekają na następną w przyszłości będzie to Kosmos.