W krainie Świętego Mikołaja – zajęcia otwarte z udziałem rodziców dzieci grupy II

Dnia 5 grudnia 2017r. rodzice dzieci grupy II uczestniczyli w zajęciach otwartych – W krainie Świętego Mikołaja –  opowieść nauczyciela, mikołajkowe zabawy, zagadki i zadania”.

W zimową krainę św. Mikołaja wprowadziła dzieci opowieść nauczyciela. Dzieci poznały historię związaną z osobą św. Mikołaja, poznały symbole Świąt Bożego Narodzenia. W rozwiązywaniu mikołajkowych zadań pomogła dzieciom „magiczna czapka”.

Przedszkolaki bardzo ładnie rozwiązywały zagadki o tematyce bożonarodzeniowej. Z ogromnym zaangażowaniem pomogły mikołajowi w pakowaniu prezentów – segregowały przedmioty wg 1 cechy, porównywały  liczebność zbiorów,  liczy w zakresie 4, rozpoznawały kolory. Dzieci ładnie posługiwały się określeniami wielkości: mały, duży, najmniejszy, największy podczas ozdabiania świątecznego drzewka.

Na twarzach dzieci można było zaobserwować radość. Wszystkim udzielił się pogodny i serdeczny nastrój zbliżających się świąt.