Poznajemy zawód kucharki, kucharza – wizyta w przedszkolnej kuchni

Dnia 14 grudnia 2017r dzieci z grupy V wybrały się z wizytą do przedszkolnej kuchni w celu poznania pracy kucharki.

Dzieci z grupy V postanowiły poznać tajniki przedszkolnej kuchni i dowiedzieć się  czym różni się od tej z ich domu oraz poznały pracę kucharki. Panie kucharki bardzo miło powitały dzieci i oprowadziły po swoim codziennym miejscu pracy. Dzieci zauważyły, że kuchnia przedszkolna jest pięknie odremontowana i znajduje się w niej nowoczesny sprzęt – zmywarki, piekarnik, robot kuchenny, szatkownica, krajalnice, kuchenka mikrofalowa.

Uwagę starszaków przyciągnęły ogromne garnki do gotowania zupy, mleka czy kompotu. Goście zobaczyli także maszynę do krojenia warzyw na surówkę lub zupę oraz dużej wielkości tłuczki do ziemniaków czy chochle. Panie kucharki pokazały dzieciom windę służącą do przewozu posiłków.

Starszaki zrozumiały, jak bardzo ważna jest praca kucharki,  podziękowały za pyszne posiłki serwowane przez panie kucharki oraz obiecały, że warzywa, owoce i zupy będą codziennie zjadane ze smakiem, bo przecież w owocach i warzywach mieści się najwięcej witamin, które zapewniają prawidłowy rozwój każdego człowieka.