Drzewo w różnych porach roku - ŚWIĘTO DRZEWA

Kultywowanie ochrony środowiska, troska o drzewa, roślinność i uprawianie własnego ogrodu jest wpisane w codzienność działań naszego przedszkola w związku, z czym już po raz kolejny obchodziliśmy Święto Drzewa. Podczas uroczystości dzieci wzięły udział między innymi w zabawie „Tajemnicze pudła”- ukazującej znaczenie drzew dla człowieka oraz innych stworzeń.

Przedszkolaki doskonale wiedziały, jakie potrzeby ma drzewo i jakie zagrożenia nie pozwalają mu prawidłowo rosnąć. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w prowadzonych zabawach wcielając się nawet w rolę małego nasionka drzewa. Zwieńczeniem Święta Drzewa było złożenie przez przedszkolaków przyrzeczenia „Ochrony Drzewa”.

Wszyscy uczestnicy uroczystości z ogromną niecierpliwością oczekiwali na rozstrzygnięcie przedszkolnego konkursu plastycznego „Drzewo w różnych porach roku” organizowanego przez B. Mojkowską, M. Łuniewską, D. Zawistowską, W. Turkowską oraz przy współudziale nadleśnictwa Rudka, które objęło patronatem powyższy konkurs oraz ufundowało nagrody przystąpiło 62 przedszkolaków z naszej placówki w wieku 3 – 6 lat. Dzieciaki wykonały niezwykle atrakcyjne prace, które oceniała komisja w składzie: p. Maria Śmigielska, p. Danuta Radoła, p. Aneta Czechowska. Na uroczystym rozstrzygnięciu pojawił się pan leśniczy Tadeusz Zawistowski z Nadleśnictwa Rudka, który pięknie opowiedział o drzewach, jego potrzebach oraz zagrożeniach.

Dzieci biorące udział w konkursie z niecierpliwością czekały na werdykt, dyplomy i nagrody. W końcu nadszedł wyczekiwany przez wszystkich moment – uroczyste odczytanie nazwisk osób nagrodzonych oraz wyróżnionych.  W kategorii 3-latków I miejsce- Olaf Zawistowski (gr. I), II miejsce- Wiktoria Werpachowska (gr. IX), III miejsce-  Natalia Pryczynicz (gr. III). W kategorii 4-latków I miejsce zajęła Maria Rydzewska (gr. II), II miejsce- Zuzanna Rudnik (IV), III- miejsce- Wiktoria Dąbrowska ( gr. II). W kategorii dzieci 5-letnich – I miejsce zajęła Lena Fiedorczuk (gr. VII), II miejsce- Maria Dąbrowska (gr. VII), III miejsce- Lena Roszkowska (gr. VI). W kategorii 6-latków złoto otrzymał Mateusz Grochowski (gr. XI), srebro – Kinga Tymińska ( gr. XII), brąz- Laura Michałowska (gr. XII).

Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy oraz prezenty, a nasz gość – podziękowanie. Po uroczystym rozdaniu nagród p. dyrektor  Anna Tymińska zaprosiła wszystkich do dalszego, równie licznego udziału w konkursach.