Wspólne kolędowanie

Niepełnosprawność to bardzo trudny temat, o którym trzeba rozmawiać z dzieckiem już od najmłodszych lat. Dzieci wykazują zainteresowanie widząc osoby z niepełnosprawnością. Przyglądają się, zadają pytania. Ta naturalna ciekawość jest doskonałym powodem, aby rozmowy na temat tolerancji i szacunku do drugiego człowieka rozpocząć już w wieku przedszkolnym. Nasza placówka kształtuje myślenie o osobach niepełnosprawnych i ma duży wpływ na to, w jaki sposób mały człowiek będzie traktować innych. Świetną okazją do tego było kolejne spotkanie z osobami niepełnosprawnymi.

W dniu 10 stycznia 2018 roku naszymi gośćmi byli podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wysokiem Mazowieckiem. W jeszcze świątecznej atmosferze obejrzeli oni przedstawienie Jasełkowe w wykonaniu dzieci z VII grupy. Uczestnicy żywiołowo reagowali na prezentacje dzieci – szczególnie podobały im się kolędy, które wspólnie wykonywali. Nie małą atrakcją był dla nich słodki poczęstunek. Równie ważne było przybycie na spotkanie Mikołaja. Nasi goście i ich opiekunowie musieli zaprezentować swoje umiejętności artystyczne, bowiem prezenty musiały być „wykupione” piosenką, kolędą lub wyrecytowanym wierszem.

Spotkania takie są niezapomnianym przeżyciem dla całej społeczności przedszkola, ale najważniejsze, że budzą one dobre emocje w dzieciach i w przybyłych tutaj gościach.