Mali kucharze z grupy IX pieką gofry

Po raz kolejny smakowicie zapachniało w naszym przedszkolu, a to za sprawą naszych  małych kucharzy, którzy tym razem w ramach innowacji pedagogicznej  przygotowywali gofry. Rozpoczęliśmy od nazwania produktów potrzebnych do przygotowania ciasta.  Następnie dzieci z pomocą pani kolejno dodawały składniki do miski oraz mieszały mikserem. Kiedy ciasto było gotowe, przypomnieliśmy zasady korzystania z urządzeń eklektycznych. Gdy gofrownica była już odpowiednio nagrzana przystąpiliśmy do pieczenia.

Po upieczeniu gofrów nasi mali kucharze przystąpili do degustacji. Każdy mógł sam zdecydować z czym będzie je jadł. Do wyboru były takie dodatki jak: czekoladowy sos, bita śmietana, dżem truskawkowy, cukier puder, kolorowa posypka oraz świeże owoce. Wszystkim bardzo smakowało, dlatego też mali kucharze już nie mogą doczekać się następnych zajęć kulinarnych.