Przedszkolaki z wizytą w księgarni

Korzystając z pięknej pogody i realizując tematykę dotyczącą "Bajki w świecie dzieci" przedszkolaki  z gr. IV wybrały się na wycieczkę do księgarni.

Dzieci dowiedziały się, że księgarnia to sklep, w którym można kupić różnego rodzaju książki, oraz poznały różnicę pomiędzy biblioteką a księgarnią. Pani pracująca w księgarni zapoznała dzieci ze specyfiką pracy księgarni oraz z zawartością regałów.

Szczególnym zainteresowaniem cieszył się kącik z książkami dla dzieci, w którym spędziły najwięcej czasu. Chętnie przeglądały ilustracje w wybranych przez siebie książeczkach, odkładając je potem na wyznaczone miejsce. Księgarnia okazała się miejscem dobrze znanym przez nasze przedszkolaki - często kupują w nim z rodzicami kolorowanki, oraz książeczki.

Wycieczka bardzo podobała się dzieciom, oraz była kolejnym krokiem rozwijającym kompetencje czytelnicze dzieci.