Światowy Dzień Kota

Są puszyste, mięciutkie, mruczą, miauczą, łaszą się. Są rasowce, salonowce, dachowce, bywają też bezdomne. Kto? Oczywiście koty.

We wtorek 27 lutego w naszym przedszkolu obchodziliśmy ,,Dzień kota”. Wszystkie przedszkolaki upodobniły się tego dnia do czworonożnych przyjaciół. Celem tej uroczystości było przybliżenie dzieciom historii  kotów oraz zwrócenie uwagi na znaczenie kotów w życiu człowieka, jak również budzenie sympatii do nich.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawie w formie opowieści ruchowej miałcząc, robiąc koci grzbiet, mrucząc i chlipiąc mleczko, chętnie rozwiązywały zagadki o najpopularniejszych bajkowych kotach jak również słuchały wierszy. Dużo radości sprawiły dzieciom konkursy w których zdobywały ,,Kocie medale”, m. in. picie mleka przez rurkę czy łapanie myszek.

Spotkanie zakończyło się ,,Kocimi tańcami”, każda grupa otrzymała także dyplom i słodki upominek. Uroczystość bardzo podobała się przedszkolakom. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci dzieci i nie tylko rozbudzi zamiłowanie do kotów, ale przede wszystkim uczuli ich na „koci los”.