Grupa V wita wiosnę

Przyjście  nowej  pory  roku – wiosny  jest  doskonałą  okazją  do  tego,  by  uzmysłowić  dzieciom, jak  wielkie  bogactwo  niesie  ze  sobą  budząca  się  do  życia  przyroda. W naszym  przedszkolu  przygotowania  do  pożegnania  zimy  i  powitania  wiosny  zaczęły  się  kilka  dni  wcześniej.  Zmieniła  się  dekoracja przedszkola  z  zimowej  na  wiosenną. W  salach  zazieleniły  się  kąciki  przyrody.  Dzieci  podlewały   wiosenne  kwiaty – żonkile, hiacynty…  Nie  zabrakło  również  prac  plastycznych,  dotyczących  pierwszych  zwiastunów  wiosny.

Pierwszego dnia wiosny dzieci z grupy V wcieliły się w postaci wiosennych symboli. Pojawiła się żabka, motylek, pszczółka, skowronek. Nie zabrakło też bociana, jeżyka, niedźwiadka, wiewiórki oraz ogrodników. Bohaterką oczywiście była Pani Wiosna. Mali aktorzy  wierszami, tańcami i piosenkami przywitały najpiękniejszą porę roku – Wiosnę.

Podczas spektaklu można było  zaobserwować jak dzieci wcielają się w swoje role, jak chętnie prezentują swoje umiejętności zgromadzonej widowni. Publiczny występ  przyzwyczaja dziecko do radzenia sobie ze strachem i tremą, eliminuje nieśmiałość , podnosi jego wiarę we własne siły. Teatrzyk w którym dzieci brały udział jest wyjątkową okazją do osiągnięcia osobistego sukcesu przez każde dziecko , pozwala czerpać zadowolenie i dumę z przynależności do zespołu i zespołowego wysiłku .

My już wiosnę przywitaliśmy. Miejmy nadzieję, że ta prawdziwa szybko nadejdzie, a my zrzucimy zimowe ubrania i wspólnie będziemy chodzić na dłuższe spacery i bawić się w ogródku. Wiosno, cierpliwie czekamy!