Pasiaste - narodowe i ludowe

Ciągle powstający cykl o przygodach małej Basi i jej rodziny cieszy się niesłabnącą popularnością. Opowiedziane z humorem przygody Basi poznają już kolejne pokolenia przedszkolaków. Dzieci mają też możliwość pogłębiania wiedzy, a także zabawy w corocznie organizowanych przez naszą placówkę Balach Pasiastych.

Ubrani w biało – czerwone pasy przedszkolaki i ich nauczycielki wiedzą, że to są, tak naprawdę kolory narodowe - nie dziw więc, że obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości powiązały się ściśle z zabawami w konwencji Balu Pasiastych. W roku jubileuszowym zabawy przebiegały pod hasłem „Basia i wolność”.

Podopieczni przedszkola na zajęciach edukacyjnych poznawały najważniejsze fakty z polskiej historii, poznawały znaczenie symboli narodowych i polskie legendy założycielskie. Tak zbudowana tożsamość młodych patriotów zaowocuje właściwymi postawami obywatelskimi w nieodległej przyszłości. Poznawanie tańców ludowych nie musi być poważne – to element zabawy, która najskuteczniej edukuje, bo stanowi element rozrywki. Dziecięcą ciekawość zaspokajało także słuchanie melodii ludowych i patriotycznych z bliskiej nam historii naszych dziadków. Te właśnie melodie i zabawy ze śpiewem zbliżają dzieci i starsze pokolenia.

Biało – czerwone pasiaste zabawy to niezapomniane wrażenia dobrze spędzonego czasu. Młody człowiek w najlepszy możliwy sposób uczy się miłości Ojczyzny, a wszystko, co związane z polskością, staje mu się bardzo bliskie, staje się jego nieodłączną częścią.