Z wizytą u zegarmistrza

Dzieci z grupy IX w ramach podsumowania zajęć tygodniowych Muzyka jest wszędzie wybrały się do zakładu zegarmistrzowskiego pana Stefana Krajewskiego. Głównym celem wycieczki było zaznajomienie dzieci z pracą zegarmistrza, poznanie różnorodności zegarów oraz dźwięków jakie mogą się z nich wydobywać.

Przedszkolaki obejrzały wnętrza zegarów oraz poznały narzędzia, jakich używa w swojej pracy pan zegarmistrz, a więc lupę, pęsetę, różne rodzaje śrubokrętów. Oglądały przeróżne zegary: kominkowy, z kukułką, z wahadłem, kieszonkowy, budzik, na rękę, ścienny, stoper. Największe zainteresowanie budził oczywiście zegar z kukułką oraz ogromny stojący zgar grający piękną melodię.

Pan Stefan okazał się mistrzem w swoim fachu, opowiedział dzieciom różne ciekawostki na temat zegarów, odpowiadał na pytania zadawane przez dzieci. Przedszkolaki zrozumiały dlaczego zegary i czas który odmierzają odgrywają tak ważna rolę w życiu człowieka.