Spotkanie z muzykiem – akordeonistą w grupie I

20 marca maluszki z I grupy miały okazję uczestniczyć w spotkaniu z muzykiem – akordeonistą, a przy okazji dziadkiem Mai – panem Henrykiem Gołąbeskim, który na żywo zaprezentował brzmienie akordeonu.  Podczas tego spotkania dzieci miały możliwość zobaczyć, usłyszeć, poznać budowę oraz dźwięk tego instrumentu. Przedszkolaki zaznajomiły się  z elementami składowymi tego wspaniałego, ale jednak zapomnianego instrumentu, a także ze sposobem gry na nim.

Oprócz tego zaproszony gość zaprezentował między innymi kilka utworów muzycznych z repertuaru dziecięcego, ale także utworów weselnych. Wszystkie przedszkolaki z towarzyszeniem nowo poznanego instrumentu wspólnie śpiewały lubiane i znane im piosenki oraz tańczyły wspólnie w parach i kółeczkach. Dodatkowo pan Henryk zrobił test na powiązanie słuchu i rytmu, z którym większość dzieci bardzo dobrze sobie poradziła. Tego typu zajęcia powodują niesamowitą radość u dzieci, ale także wiele uczą. Oby więcej spotkań z tak wspaniałymi ludźmi z pasją.