Wycieczka po witaminki grupy IX

Jak wszyscy wiemy  warzywa i owoce są zdrowe, a nawyki żywieniowe należy kształtować od najmłodszych lat. Mając to na szczególnej uwadze wybraliśmy się z wizytą do sklepu owocowo- warzywnego.

Pani ekspedientka przyjęła nas z ogromnym uśmiechem i dużą serdecznością. Dzieci miały okazję, nie tylko przyjrzeć się warzywom i owocom z bliska, dostrzec ich kształty, kolory, zapach i fakturę, ale także mogły poznać owoce i warzywa, które nie są hodowane w Polsce czyli owoce egzotyczne. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą rozpoznawały i nazywały poszczególne warzywa, owoce. Miały okazję przyjrzeć się z bliska pracy pani ekspedientki.

Wspólnie z przedszkolakami dokonaliśmy zakupu wybranych przez nie owoców, które po powrocie do przedszkola skosztowaliśmy. Dzieciom bardzo smakowało.

Sądzę, że po powrocie z naszej wycieczki każde dziecko zapamiętało, jak ważne dla zdrowia jest jedzenie warzyw i owoców oraz zawarte w nich witaminy.