Strona główna

Przedszkolaki też sprzątają świat!

    19 września starszaki z naszego przedszkola po raz kolejny wzięły aktywny udział w ogólnopolskiej akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA 2012.

    Tego dnia dzięki Pani Dorocie Sędziak gościliśmy w naszych progach przedstawicieli firmy EUROBAC  z Bydgoszczy. Jest to organizacja odzysku s. A. oferująca wiedzę i doświadczenie z zakresu zbiórki, przetwarzania i regeneracji odpadów i opakowań, prowadząca działalność na terenie całego kraju. Prowadzi ścisłą ewidencję odebranych odpadów, a w ramach działalności edukacyjnej związanej z ochroną środowiska wspomaga organizację imprez o charakterze konkursów, zabaw i spektakli dla dzieci i młodzieży.

Nasi goście przygotowali przedszkolakom ciekawe zabawy i konkursy ze śmieciami w roli głównej. Okazało się, że wszystkie dzieci doskonale wiedzą, iż należy dbać o czystość środowiska; znają skutki pozostawiania śmieci w parku, na placu zabaw, w lesie czy na ulicy; odróżniają środowisko zdrowe od zanieczyszczonego; oceniają zachowanie ludzi w kontaktach z przyrodą. Wiedzą, co to jest recykling, segregacja śmieci. Potrafią bezbłędnie posegregować śmieci i wrzucić do odpowiednio oznakowanych worków. Wszystkie przedszkolaki przyniosły z domu zużyte baterie, które są bardzo niebezpieczne dla naszego środowiska. Dzieci wrzuciły je do specjalnego pojemnika, który został zabrany przez naszych gości. Przedstawiciele firmy Eurobac byli pełni podziwu dla ogromnej wiedzy naszych starszaków. Za tak wspaniały udział w zabawach i konkursach wszystkie dzieci dostały słodycze i zabawki. W przedszkolu został ogromny miś Krzyś, który ma pilnować, czy przedszkolaki dbają o czystość naszej planety zbierając i segregując śmieci.

      Po tak gruntownym przygotowaniu nasze starszaki ”uzbrojone” w rękawiczki i worki wyruszyły do akcji sprzątania. Ani jeden śmieć nie uszedł uwadze. Przedszkolaki skrupulatnie metr po metrze oczyściły przedszkolny plac zabaw i teren wokół przedszkola. Zebrane śmieci dzieci posegregowały do oznakowanych worków i zaniosły do śmietnika skąd zostały zabrane przez pracowników zakładu oczyszczania naszego miasta.     

   Wszyscy mali uczestnicy akcji byli bardzo dumni, bo dzięki nim świat stał się o wiele piękniejszy, a brzydkie śmieci będą mogły zamienić się w piękne i przydatne rzeczy.