Tęczowe galaretki

Podczas kolejnych zajęć mali kucharze przygotowali galaretki i komponowały z nich swój własny deser.  Rozpoczęliśmy od pokazania dzieciom jak należy przyrządzić galaretkę. Zajęcia były też okazja do powtórzenia i utrwalenia nazw kolorów. Dzieci dowiedziały się, że w przygotowaniu deseru potrzebna jest pomoc dorosłych.

Po rozdaniu kubeczków i łyżeczek dzieci przystąpiły do nakładania galaretek. Radości nie było końca, każdy wybierał te kolory i smaki, które lubi najbardziej. Wszystkim bardzo smakowało, a puste kubeczki były tego najlepszym dowodem. Zajęcia były okazją do rozwijania kreatywności oraz ćwiczenia koordynacji wzrokowo- ruchowej, gdyż nałożenie galaretki łyżeczką do kubeczka, to dla małego dziecka nie lada wyzwanie. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia kulinarne.