Przedszkolaki z grupy VIII w gabinecie stomatologa…

Ludzie dorośli najczęściej kojarzą stomatologa z nieprzyjemnymi przeżyciami, bólem i cierpieniem. Nasze przedszkole promuje profilaktykę w zakresie dbania o higienę jamy ustnej.

Przedszkolaki z grupy VIII wzięły udział w wycieczce do gabinetu stomatologicznego - Karedent. Miały tam możliwość poznania wyposażenia gabinetu, utrwalenia zasad dbania o zęby i jamę ustną.

Dzieci mogły również zobaczyć i poczuć jak wygląda pierwsza wizyta u stomatologa. Pani stomatolog skontrolowała stan zębów dzieci.  W nagrodę za właściwe zachowanie otrzymywały naklejki. W gabinecie panowała miła atmosfera a dzieci z niecierpliwością czekały na swoją kolej aby usiąść na fotelu dentystycznym.

Z pewnością dzięki takim zajęciom kolejne wizyty u dentysty będą przywoływać miłe wspomnienia i pomogą wykształcić prawidłowe postawy prozdrowotne.