Mali kucharze pieką gofry

W grupie IV cyklicznie prowadzone są zajęcia kulinarne, w czasie których przygotowujemy z dziećmi różne smakowitości. Podczas zajęć  dzieci poznają zasady bezpiecznego korzystania ze sprzętu kuchennego, doskonalą umiejętność posługiwania się sztućcami, uczą się przestrzegania zasad higieny podczas przygotowywania posiłków oraz utrwalają nawyk kulturalnego zachowania się przy stole.

20 kwietnia br. znów pięknie zapachniało w naszym przedszkolu, tym razem mali kucharze zapoznali się z "magicznym" urządzeniem do pieczenia gofrów -gofrownica i tajemnym przepisem pani, na pyszne gofry. Dzieci pod kierunkiem pań, z wielkim zapałem odmierzały składniki i wsypywały je do miski robota. Kiedy wszystko było gotowe, przystąpiły do pieczenia. Gofry wyszły znakomite!!!
            Było słodko, smacznie i zdrowo, a głównym dodatkiem do gofrów były banany i bita śmietaną.