Obchody stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę

Kształtowanie miłości do ojczyzny u młodego pokolenia jest jednym z naszych najważniejszych obowiązków. Żeby dziecko zrozumiało słowo Polak – patriota, Ojczyzna należy małymi kroczkami przybliżać mu obraz kraju, rozniecać iskierkę patriotyzmu prostymi sposobami.

W naszym przedszkolu przybliżamy dzieciom zagadnienia związane z patriotyzmem, zapoznajemy wychowanków i uczymy szacunku do historii, tradycji, symboli narodowych. Pokazujemy piękno naszego kraju i języka.

W tym roku wzięliśmy udział w konkursie „Stulecie Niepodległości w Barwach Narodowych”, który realizowany jest z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja oraz Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej wraz z Młodzieżowym Domem Kultury w Białymstoku i Podlaską Rodziną Szkół Imienia Bohaterów Walki o Niepodległość Rzeczpospolitej.

Udział w konkursie jest jedną z form przygotowywania się naszej placówki do udziału  w lokalnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości 2018r.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej prezentacji zamieszczonej poniżej, która ukazuje podjęte przez nas działania.

Obchody stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę