Żołnierze przedszkolakom

„Do woja marsz, do woja! A ty nie płacz, miła moja!
Tu ofermę na gieroja, na kowboja zmienią ci…”

Kolejny raz wojsko otwarło swoje podwoje przed najmłodszymi. Czwartego czerwca przedszkolaki z grupy X, XI, XII, XIII   miały niebywałą okazję odwiedzić Polową Kompanię Radiową w Plewkach i choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwi żołnierze.

Dzieci już w autokarze były mocno podekscytowane i nie mogły spokojnie usiedzieć na miejscach. Na terenie jednostki bardzo miło powitali nas żołnierze, którzy przygotowali mnóstwo atrakcji. Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem oglądały najnowsze urządzenia radiolokacyjne, dzięki którym pilnie jest strzeżona przestrzeń powietrzna naszego kraju. Wszyscy mogli obejrzeć i przymierzyć hełmy wojskowe, maski przeciwgazowe. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się karabiny, pistolety i noże wojskowe.

Dzieci mogły wejść do środka wystawionych pojazdów i obejrzeć zainstalowany tam sprzęt radiolokacyjny. Korzystały pod nadzorem żołnierzy z radiostacji, jeździły ciężarowym samochodem po terenie  a nawet odpoczywały w specjalnym namiocie na łóżkach polowych. Największą atrakcją zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek okazało się  strzelanie z karabinu (trenażera) do tarczy.

Atmosfera była bardzo miła a żołnierze niestrudzeni w udzielaniu odpowiedzi na tysiące zadanych pytań. Wybuchów radości i wspaniałych doznań wprost nie dało się zliczyć.

Dziękujemy Wam kochani żołnierze za uchylenie rąbka tajemnicy z wojskowego życia.