Grupa IX z wizytą w salonie fryzjerskim

Jest czas na zabawę i jest czas na poznawanie zawodów w ciekawy sposób. Przedszkolaki wybrały się z wizytą do pobliskiego salonu fryzjerskiego. Miały możliwość przyjrzeć się z bliska pracy fryzjera, a także zapoznać się z wyposażeniem salonu fryzjerskiego.

Pani Iwona- fryzjerka zapoznała dzieci z akcesoriami fryzjerskimi: nożyczki, grzebienie, suszarki, szczotki do modelowania, itp. Potem zaprosiła dziewczynki do zaplatania warkoczy i malowania kolorowych pasemek. Oczywiście dominował kolor różowy. Natomiast chętnym chłopcom pani „postawiła włosy na żel”.

Wizyta sprawiła dzieciom wiele radości, wzbogaciła je o nowe doświadczenia i wiadomości. Dziękujemy pani Iwonce za bardzo serdeczne i miłe spotkanie.

Każde dziecko wróciło do przedszkola zadowolone i radosne nie mogąc doczekać się zabawy w kąciku fryzjerskim.