Truskawkowy mus

W miesiącu czerwcu pojawiają się pierwsze sezonowe owoce, a wśród nich czerwone truskawki uwielbiane przez dzieci. Oczywiście są doskonałym źródłem witamin  i smakują znacznie lepiej niż słodycze. Przekonaliśmy się o tym na kolejnych zajęciach w ramach innowacji pedagogicznej.
         Przygotowaliśmy wszystko co było nam potrzebne:  truskawki, blender, odrobinę cukru, czekoladę do posypania i bita śmietanę do dekoracji. Wspólnie przypomnieliśmy zasady bezpieczeństwa przy korzystaniu z urządzeń elektrycznych oraz o konieczności mycia owoców przed zjedzeniem. Następnie dzieci kolejno podchodziły i wrzucały truskawki do pojemnika. Po nalaniu dla każdego przedszkolaka musu, dzieci delektowały się jego smakiem. Nic nie zastąpi dawki witamin tak  jak owoce.