X Powiatowy Konkurs Recytatorski pod hasłem „Kto ty jesteś? – Polak mały!”

Dnia 24 kwietnia 2018 r. w Przedszkolu Miejskim nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem odbył się X Powiatowy Konkurs Recytatorski Ulubione wiersze dzieci   pod hasłem „Kto ty jesteś? – Polak mały!” Celem konkursu było przede wszystkim popularyzowanie twórczości patriotycznej polskich poetów, upamiętnienie 100- rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, odkrywanie i rozwijanie talentów recytatorskich, a także rozbudzanie wśród dzieci ambicji i woli współzawodnictwa.

Do konkursu przystąpiło łącznie  50 dzieci 3, 4, 5, i 6 –letnich  z 8 placówek. Oprócz dzieci z naszego przedszkola gościliśmy przedszkolaków z Oddziału Przedszkolnego przy Zespole Szkół w Jabłonce Kościelnej, Gminnego Przedszkola  w Czyżewie, Oddziału Przedszkolnego  przy  Zespole Szkół w Kuleszach Kościelnych, Punktu  Przedszkolnego przy  Szkole Podstawowej  w Kuleszach Kościelnych, Oddziału  Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej  im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Szepietowie, Niepublicznego Przedszkola  im. ,,Kubusia Puchatka’’ w Szepietowie oraz Przedszkola Miejskiego nr 1 ,,Świat Malucha” w Wysokiem Mazowieckiem. Jury w składzie nauczyciel języka polskiego ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Wysokiem Mazowieckiem pani Bożena Aleksandrowicz,  nauczyciel języka polskiego pani Alicja Chmielewska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury  Małgorzata Sałęga oraz przedstawiciel Starosta Powiatu pani Jolanta Wyszyńska oceniało recytację dzieci biorąc pod uwagę dobór i interpretację utworu, znajomość tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny.

Konkurs przebiegał w serdecznej i miłej atmosferze. Występom dzieci towarzyszyły wielkie emocje i ogromne podekscytowanie. Przybyli rodzice starali się wspierać naszych milusińskich swoją obecnością i gromkimi brawami. Wszyscy uczestnicy konkursu za piękną recytację i udział w konkursie otrzymali  pamiątkowe dyplomy i nagrody, które  ufundowało Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem.

I miejsce zajęli:

Natalia Pryczynicz - 3 latek; Karol Sasinowski – 4 latek; Wiktoria Misiewicz  – 5 latek; Izabela Targońska- 6 latek

II miejsce zajęli:

Oskar Mioduszewski - 3 latek; NikolaFiglerowicz  – 4 latek; Maciej Brzozowski –5 latek; Laura Perkowska - 6 latek

III miejsce zajęli:

Piotr Ługowski  -  3 latek; Piotr Kaliszczyk - Szepietowski- 4 latek; Julia Łukianiuk  – 5 latek; Szymon Kaczyński - 6 latek

Wyróżnienia:  Barbara Doroszkiewicz, Blanka Zaremba, Amelia Kozłowska, Natalia Pryczynicz, Donata Trzaska, Laura Olędzka, Wiktoria Werpachowska, Aleksander Gołaszewski, Arkadiusz Wysocki, Piotr Topolski, Jakub Faszczewski, Martyna Choińska, Karolina Roszkowska, Antoni Walczuk, Dominik Pieńkowski, Lena Czarkowska, Aniela Kamińska, Michalina Prużanin, Lena Fiedorczuk, Julia Prużanin, Blanka Kostro,  Patryk Strzymiński, Kinga Krakówka, Nikola Sieńkowska, Amelia Kalinowska, Marcel Jasiński, Kornelia Ślesińska, Igor Iwanowski, Nikola Łapińska, Piotr Perkowski, Bartosz Wasilewski, Nina Ostrowska, Anna Kaczyńska, Adrianna Zaremba, Jarema Zawistowski, Lena Wądołkowska, Jakub Juszyński, Zofia Gołaszewska.

Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom za przygotowanie swoich wychowanków, a dzieciom za wytrwałość w opanowaniu pamięciowym wierszy i odwagę, jaką wykazały występując przed liczną publicznością. Życzymy wszystkim przedszkolakom dalszych sukcesów i motywacji do brania udziału w konkursach. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i zapraszamy ponownie za rok!