CIEKAWY JEST ZAWÓD EKSPEDIENTKI

W ramach realizacji nowatorstwa pedagogicznego „Zawodowy Zawrót głowy” 6 latki poznają różne zawody ludzi, a także poszerzają swoją wiedzę na temat zawodów, które już znają, ale bardzo ich one interesują.

W dniu 2 października 2018r., przedszkolaki z grupy X i XI  wybrały się do pobliskiego sklepu. Wizyta w sklepie owocowo – warzywnym związana była z tygodniowym tematem zajęć. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z pracą ekspedientki, wyposażeniem sklepu, poszerzeniu wiedzy na temat owoców egzotycznych, poznania „dziwnych” warzyw i owoców.

Pani ekspedientka wyjaśniła dzieciom na czym polega jej zawód oraz terminy z nim związane: klient, ekspedientka, lada sklepowa, kasa, towar. Ponadto zwrócono uwagę na sposób robienia zakupów oraz narzędzia służące do porównywania  masy przedmiotów.  Dzieci miały okazję obserwować pracę sprzedawcy, poznały różne rodzaje artykułów sprzedawanych w tym sklepie. Przedszkolaki dowiedziały się, co to jest roszponka, bakłażan, cykoria czy imbir i do czego służą. Poznały różne odmiany cebuli, buraka i kapusty. Ciekawostką dla dzieci były niektóre owoce: mango, papaja, pomelo czy limonka. Czy 6 latkom spodobał się zawód kasjera? - przyszłość pokaże.

Grupa X

Grupa XI