SMACZNIE I ZDROWO

O tym jak ważne dla naszego organizmu i zdrowia jest spożywanie owoców wiedzą 6- latki z grupy X, XI i XII z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem.

05 października 2018 r. w naszym przedszkolu  było smacznie i przede wszystkim zdrowo! Przedszkolaki na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszne szaszłyki owocowe. Dzieci przyniosły świeże owoce: jabłka, gruszki, banany, kiwi, pomarańcze, mandarynki i winogrona.  Określały ich kształt, kolor, wielkość oraz nazwę. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy.

Na początku dzieci umyły ręce i poznały zasady przygotowania witaminowych smakołyków. Później umyły owoce, a po obraniu zabrały się do ich krojenia. Dzieci poradziły sobie wyśmienicie i miały ogromną frajdę wykonując to zadanie! Potem nakładały pokrojone owoce na patyczki. Na końcu dumne z własnoręcznie przygotowanego posiłku, mogły go…zjeść! Degustacja była udana, a bezpieczeństwo zapewnione. Przygotowanie deseru dało dzieciom wiele satysfakcji i radości jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu.

Zachęcamy do angażowania dzieci w przygotowywanie potraw w domu.

Grupa X

Grupa XII