Bezpieczny Przedszkolak- spotkanie z policjantem

28 września 2018 roku do przedszkola z wizytą przybyły Policjantki z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem.

Panie policjantki spotkały się z przedszkolakami ze starszych grup wiekowych, 5-  latkami. Do tej wizyty dzieci przygotowywały się poprzez zajęcia na temat zachowania bezpieczeństwa nie tylko w przedszkolu i w ogrodzie przedszkolnym, ale również w ruchu drogowym.

Dzieci bardzo serdecznie powitały gości i z zainteresowaniem słuchały tego, co mówiły. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Panie policjantki przybliżyły dzieciom zasady bezpieczeństwa w przedszkolu oraz zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Opowiadała o postępowaniu dzieci w różnych sytuacjach, dając im możliwość oceny - czy zachowywały się dobrze, czy też niewłaściwie.

Na pamiątkę spotkania przedszkolacy otrzymali odblaski, dzięki którym będą bardziej widoczni w czasie spacerów i wycieczek.

Dzieci podziękowały paniom policjantkom za dobre rady, zaśpiewały piosenkę. Uzyskana wiedza na pewno naszym przedszkolakom się przyda.

Bardzo dziękujemy za wspaniałe i pełne atrakcji spotkanie.