W całej Polsce dzień dziś taki, ze świętują przedszkolaki

Podobnie jak w ubiegłych latach  tak i w tym roku w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Przedszkolaka. Obchodziliśmy go 1 października. Nie obyło się bez wielkiej pompy ponieważ to święto ogólnopolskie wszystkich dzieciaczków uczęszczających do przedszkola.

Impreza rozpoczęła się powitaniem przez nauczycielki prowadzące i zapoznaniem z hasłem tego dnia ”W całej Polsce dzień dziś taki, ze świętują przedszkolaki”. Po czym głos zabrała Pani Dyrektor Iwona Mojkowska, która przeczytała dzieciom opowiadanie „ Pierwszy dzień w przedszkolu.

Dzieciaki z zaciekawieniem słuchały. Po wysłuchaniu odpowiadały na pytania dotyczące tekstu. Za każdą prawidłową otrzymywały słodki upominek. Następnie mogły pochwalić się dobrym humorem podczas wesołej zabawy przy muzyce. Po tej zabawie każda z grup zaprezentowała swój przygotowany wcześniej okrzyk związany z dzisiejszym świętem. Następnie wszyscy wesoło tańczyli przy piosenkach „ Dwóm tańczyć się zachciało”, „ Polka kłanianka”, „ Krasnoludek”, „ Ludzie do ludzi” i wielu innych. Z każdej grupy wiekowej wybrano przedstawicieli, którzy pięknie ozdobili kredkami rysunki przedszkola. Nie obyło się również bez zagadek związanych z tym miejscem, gdyż to święto jest nierozerwalnie z nim związane. Dzieci bez trudu odgadywały je i otrzymywały cukierki.

Na koniec wszyscy uroczyście złożyli przysięgę przedszkolaka i obiecali być zawsze roześmianymi, zgodnymi i sumiennymi przedszkolakami. Każda z grup otrzymała dyplom Dzielnego Przedszkolaka oraz balon z karteczką na życzenia, które po puszczeniu w niebo mają się spełnić.

Takie święta jak Dzień Przedszkolaka jednoczą społeczność przedszkolną. Ukazują jak miło można spędzać czas wśród rówieśników i wesoło się bawić. Pokazują dzieciom, iż są ważne dla nas, dorosłych i pomimo, że mają jeszcze malutkie serduszka rekompensują to nam swoim uśmiechem i wspaniałą zabawą. Bo kiedy ich oczka się cieszą podczas zabawy ich serduszka dają i nam dorosłym powody do radości.