W sklepie warzywno-owocowym

Wszyscy dobrze wiemy że  warzywa i owoce są zdrowe, a nawyki żywieniowe należy kształtować od najmłodszych lat. Mając to na szczególnej uwadze dzieci z gr VI wybrały się z wizytą do sklepu owocowo- warzywnego.

Pani ekspedientka przyjęła nas z ogromnym uśmiechem i dużą serdecznością. Dzieci miały okazję, nie tylko przyjrzeć się warzywom i owocom z bliska, dostrzec ich kształty, kolory, zapach i fakturę, ale także mogły poznać owoce i warzywa, które nie są hodowane w Polsce czyli owoce egzotyczne.

Dzieci wykazały się ogromną wiedzą rozpoznawały i nazywały poszczególne warzywa, owoce. Miały okazję przyjrzeć się z bliska pracy pani ekspedientki. Każde dziecko otrzymało od Pana  Niemyjskiego witaminki w postaci pysznego czerwonego jabłuszka.

Wspólnie z przedszkolakami dokonaliśmy zakupu wybranych przez nie owoców, które po powrocie do przedszkola skosztowaliśmy. Dzieciom bardzo smakowały i wszyscy teraz wiedzą że owoce to źródło bogactwa witamin.