Strona główna

Pieczemy gofry

19 października w naszym przedszkolu pięknie zapachniało… a to za sprawą zajęć kulinarnych w ramach tematyki tygodniowej. Zaraz po śniadaniu zabraliśmy się do pracy – rozpoczęliśmy od przygotowania produktów – jajka, mąka, mleko, olej itd. Każde dziecko miało możliwość użycia miksera (oczywiście zgodnie z zasadą bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych), czy też mogło dodawać wskazane artykuły. Radości nie było końca…

Wszyscy niecierpliwili się, kiedy w końcu zjedzą pysznego gofra, ale na przysmaki trzeba było troszkę poczekać. Dwie gofrownice rozgrzane do czerwoności nie zdążyły piec deserów, bo w tak szybkim tempie smakołyki znikały z talerza. Z bitą śmietaną, cukrem pudrem czy dżemem – wszystkie gofry cieszyły się ogromnym powodzeniem.

Nasze przedszkolaki  uwielbiają takie kulinarne zajęcia, ponieważ to sama przyjemność spożywać to, co się  samodzielnie przygotowało.