Przedszkolaki dla Niepodległej

Niepodległość – trudne słowo, a to taka ważna sprawa dla każdego Polaka. Dla
małego i dużego, niepodległość znaczy wolność, tę odzyskaną i na kartach
historii zapisaną.

W piątek  9 listopada w Przedszkolu Miejskim nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości.  Jubileusz 100  rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości stał się inspiracją do wspólnego świętowania. W ten sposób dzieci chciały oddać hołd tym, którzy poświęcili  życie w walce o wolność Ojczyzny.

Występ dla społeczności przedszkolnej, gości i rodziców  przygotowały 6 latki z grupy X. Przedszkole również włączyło się w akcję organizowaną przez MEN „Rekord dla Niepodległej” –  śpiewanie czterech zwrotek hymnu państwowego o godz. 11.11.

Podczas występu dzieci dumnie odśpiewały hymn Polski, recytowały wiersze patriotyczne takie jak ,,Katechizm polskiego dziecka”, ,,Barwy Ojczyste”, śpiewały pieśni patriotyczne oraz tańczyły tańce narodowe. Występ przedszkolaków, ich zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został ogromnymi brawami wspaniałej publiczności. Celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji. To była wspaniała lekcja patriotyzmu.

Dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci do występu.