ODWIEDZIŁ NAS STRAŻAK

W dniu 18 listopada 2018 r. w grupie II Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Wysokiem Mazowieckiem, odbyło się spotkanie ze strażakiem. Przybył do nas strażak – ratownik z Państwowej Straży Pożarnej w Wysokiem Mazowieckiem, Pan Patryk Wojtczuk

W interesujący sposób dokonał prezentacji stroju strażaka oraz urządzeń używanych w trakcie akcji ratowniczej. Przeprowadził z dziećmi rozmowę na temat bezpiecznych zasad zachowania w domu i przedszkolu.

W trakcie dyskusji panowała atmosfera przepełniona emocjami, dzieci chętnie zabierały głos. Przedstawiły numer alarmowy do straży pożarnej oraz omawiały tematy zagrożenia pożarami i innymi niebezpiecznymi zdarzeniami. Pan strażak przedstawił zasady postępowania w wypadku zagrożenia. Przeprowadził przy udziale dzieci ćwiczenia pozorujące zagrożenie pożarem, awarią urządzeń wodociągowych i elektrycznych.

Realizowane zadania w ramach programu „W świecie zawodów”- sprzyjają poznawaniu ludzi reprezentujących ciekawe zawody, specyfikę ich pracy, uczą zasad bezpieczeństwa w przedszkolu i poza jego terenem.

Dziękujemy Panu Strażowi za interesujące spotkanie.