Wycieczka średniaków na spektakl „Szewc Kopytko i Kaczor Kwak”

Aktor, scena, rekwizyty… to niewątpliwie atrybuty teatru. Dzieci 4-letnie z naszego przedszkola, żeby zgłębić tajniki sztuki pojechały na swoją pierwszą wycieczkę autokarową do Zambrowa na spektakl „Szewc Kopytko i Kaczor Kwak”. Podekscytowanie sięgało zenitu już po wejściu do autokaru, którym dzieci w większości jechały po raz pierwszy.

Po wygodnym zajęciu miejsc na widowni i zwróceniu uwagi na zachowanie ciszy podczas oglądania spektaklu – światła nieco przygasły i rozpoczęło się długo wyczekiwane przedstawienie. Spektakl opowiadał o Szewcu Kopytko – szewskim uczniu, a zarazem psotnym młodzieńcu pełnym życia, który przez swoje wybryki zostaje skarcony przez swego majstra, rzuca pracę i wyrusza w świat. W drodze spotyka Kaczora Kwaka – osobnika o podobnym usposobieniu, szukającego w życiu wrażeń. Kopytko i Kwak potrafią zajść za skórę każdemu, kogo spotkają na swej drodze. Swoje niczym nieskrępowane zamiłowanie do psot i żartów potrafią jednak w końcu wykorzystać we właściwy sposób, ratując chorego Króla Powidło i zyskując sobie uznanie w oczach dworu i królewny.

Występ niewątpliwie spodobał się wszystkim obecnym na sali młodym widzom ze względu na piękną scenografię oraz wesołe dialogi głównych bohaterów. Dzieciom do gustu przypadła również jazda autokarem, która okazała się wcale niestraszną przygodą. Wszyscy jednym głosem postanowili nie czekać z organizacją wycieczki… tym razem być może będzie to Opera i Filharmonia Podlaska… kto wie?!