W TROSCE O ZDROWIE – WYCIECZKA DO APTEKI

A za szkłem równiutko stoi

Mnóstwo różnych szklanych słoi,

Puszek z dziesięć czy piętnaście

A w nich leki, proszki, maście (…)

W ramach realizacji innowacji „Zawodowy zawrót głowy” 6 - latki z grupy X i XII w dniu 6 grudnia 2018 r wybrały się na wycieczkę do pobliskiej apteki. Podczas wizyty miały wyjątkowa okazję zobaczyć wnętrze apteki z bliska oraz poznać zawód farmaceuty.

Okazało się, że od środka apteka kryje wiele fascynujących miejsc i rzeczy. Pani farmaceutka pokazała dzieciom różne leki: maści, krople, syropy, tabletki, kolorowe plastry, które pomagają im w walce z chorobą. Opowiedziała także, że ich praca polega również na wykonywaniu według specjalnych receptur leków na zamówienie. Dzieci obejrzały to pomieszczenie zaplecza, w których robi się lekarstwa.

6- latki zobaczyły, w jaki sposób są poukładane leki. Okazało się, że bez znajomości alfabetu znalezienie niektórych byłoby bardzo trudne. Podczas miłej pogadanki Pani farmaceutka przypomniała wszystkim dzieciom, że pod żadnym pozorem nie mogą bawić się lekarstwami, oraz że lekarstwa możemy brać tylko pod czujnym okiem osoby dorosłej.

Dzieci z zainteresowaniem słuchały wypowiedzi pani farmaceutki, uzyskując pełne informacje na nurtujące ich pytania. Na koniec Panie przygotowały niespodzianki – każde dziecko otrzymało prezent.

Dziękujemy Paniom za poświęconą nam uwagę i ciekawe przedstawienie tematu oraz  za przygotowane dla dzieci niespodzianki.