Skąd się biorą bombki? – wycieczka do fabryki bombek w Warszawie

W dniach 6, 7 i 10 grudnia 2018 r. 6 latki z grupy X, XI i XII wyruszyły w niesamowitą podróż – do  Fabryki Bombek  w Warszawie. Atmosfera zbliżających się Świat Bożego Narodzenia skłoniła nas do wyjazdu na tą wspaniałą wycieczkę. Okazało się, że bombka nie musi być tylko w kształcie kuli. Dzieci miały możliwość zobaczenia jak przebiega cały proces produkcji ozdób choinkowych, które zdobią nasze drzewka w Boże Narodzenie.

6  latki były w dziale „dmuchalnia” - zobaczyły jak podgrzewa się szklane rury, by z przygotowanych porcji szkła wydmuchać kule, z których powstaną piękne ozdoby choinkowe.  Następnie w dziale „Srebrzalnia” zobaczyły jak w wyniku odpowiedniej reakcji chemicznej srebrzy się kule od środka, gdzie bombka uzyskuje podkład potrzebny do dalszych etapów dekoracji. Następnym etapem było zwiedzanie lakierni gdzie bombki choinkowe nabierają różnorakich kolorów. W „lakierni” podpatrzymy jak kulki nabierają pięknych barw  i  przyjrzymy się jak nanosi się na bombki farby, które nadają im unikalnego wyglądu. A na końcu udały się na dekoratornie gdzie wykwalifikowany zespół dekoratorów, nadaje bombce wyjątkowy i unikalny wygląd. Podpatrzyły jak kulki nabierały pięknych barw, a także zobaczyły jak nanosi się na bombki dekoracyjne wzory- każda bombka  jest wyjątkowa. To niesamowite ile ludzi tam pracuje. We wzorcowni zobaczyliśmy niesamowite cudeńka jakich pozazdrościłaby każda choinka. Wśród wielu wzorów odnaleźliśmy symbol naszej grupy – zajączka. Na zakończenie każde dziecko ozdobiło własna bombkę, którą zabrały do domu.

Gorąco zachęcamy do odwiedzania Fabryki Bombek, a miesiąc grudzień jest idealny by w atmosferze zbliżających się świąt pooglądać cudowne bombki.
Dzieci były też w kinie 6D na bajce „Wigilijna opowieść”.  Emocje podczas seansu sięgały zenitu. Podczas pobytu w kinie bawił się też na placu zabaw. W czasie podróży odwiedził dzieci Św. Mikołaj, który obdarował dzieci prezentami.

Może i ktoś z was zechce w przyszłości pracować w fabryce takich cudeniek.