Jestem sobie przedszkolaczek… - czyli o Pasowaniu na Przedszkolaka słów kilka.

Ostatni tydzień listopada to bardzo uroczysty czas w naszym przedszkolu. Prawdziwymi przedszkolakami stały się dzieci z najmłodszych grup  z grupy I, III i IX. W obecności zaproszonych gości oraz najbliższych dzieci śpiewały piosenki, tańczyły i recytowały wiersze. Nie zabrakło też akcentu patriotycznego ze względu na 100 – rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Był recytowany „Katechizm Polskiego Dziecka”, uwzględnione były też barwy narodowe. Był to pierwszy tak ważny i poważny debiut przedszkolaków z najmłodszych grup.

Dzieci podeszły do tego z entuzjazmem, przez wiele dni pilnie uczyły się piosenek, wierszy i tańców, cierpliwie znosiły próby części artystycznej. Był to dla dzieci ogromny, ale miły wysiłek, z jednej strony trwał ciągle okres adaptacyjny związany z przyjściem do przedszkola, a z drugiej strony musiały się skupić na nauce, na próbach. Uporały się z tym ciężarem doskonale, czego efekt zaproszeni goście i rodziny mogły podziwiać. Na zakończenie części oficjalnej odbyło się zasłużone pasowanie. Pasowania, olbrzymim ołówkiem dokonała nasza Pani Dyrektor. Każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom, medal oraz upominek na dobry początek wspólnych lat edukacji przedszkolnej. Na koniec był też słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Uroczystość ta dostarczyła wiele emocji zarówno dzieciom jak i ich rodzicom. To jedne z najpiękniejszych chwil, których doświadczyli wszyscy obecni na tych uroczystościach.

Grupa I

Grupa III