Strona główna

W gabinecie stomatologa

            Ludzie dorośli najczęściej kojarzą stomatologa z nieprzyjemnymi przeżyciami, bólem i cierpieniem. Aby zapobiegać takiemu stereotypowi myślenia nasze przedszkole promuje profilaktykę w zakresie dbania o higienę jamy ustnej.

            Przedszkolaki z naszego przedszkola wzięły udział w wycieczce do gabinetu pani doktor Kingi Marii Piotrowskiej. Miały tam możliwość poznania wyposażenia gabinetu, utrwalenia zasad dbania o zęby i jamę ustną, uczestniczyły w pokazie prawidłowego szczotkowania zębów i języka. Dzieci mogły również zobaczyć i poczuć jak wygląda pierwsza wizyta u stomatologa. W nagrodę za właściwe zachowanie otrzymywały naklejki i inne gadżety. W gabinecie panowała miła atmosfera.

            Z pewnością dzięki takim zajęciom kolejne wizyty u dentysty będą przywoływać miłe wspomnienia i pomogą wykształcić prawidłowe postawy prozdrowotne.