Mali kucharze robią owocowe szaszłyki

Jak wiadomo owoce są źródłem witamin, dlatego też nasze kolejne zajęcia z innowacji pedagogicznej skupiły się wokół nich. Najlepszym sposobem na przekonanie przedszkolaków do spożywania owoców są działania praktyczne. Zajęci były również okazją do porównywania wyglądu i smaku wybranych owoców krajowych oraz zagranicznych.  Dużo mówiliśmy o tym, jak ważne dla naszego organizmu i zdrowia jest spożywanie owoców. Każdy mógł stworzyć swój szaszłyk z owoców, które lubi najbardziej. Po skończonej pracy wszystkie dzieci ze smakiem zjadły owocowe przysmaki. Przedszkolakom bardzo smakowała własnoręcznie wykonana potrawa. Przygotowanie szaszłyków dało dzieciom wiele radości i co najważniejsze witaminek.