Ruch to zdrowie

„Gimnastyka fajna sprawa, dla nas wszystkich, to zabawa. Ręce w górę, w przód i w bok, skłon do przodu w górę skok..” To słowa znanej wszystkim przedszkolakom zabawy muzyczno- ruchowej, w którą bardzo często się bawią. Dzieci z naszej grupy chętnie biorą udział w zajęciach ruchowych, dlatego zajęcia 26 września były tak wyjątkowe. To wtedy dzieci miały pierwsze zajęcia w strojach gimnastycznych.

Dzieci bardzo podekscytowane zabrały się do przebierania w koszulki i spodenki. Było z tym trochę zamieszania ale jak na pierwszy raz, to całkiem nieźle nam poszło. Przedszkolaki  poprawnie wykonywały  ćwiczenia z wykorzystaniem kół do sersa. Rzucały  i chwytały  prawą i lewą ręką.  Wykonywały skoki jednonóż. Dzięki takim zajęciom dzieci uczą się  zgodnie współpracować  z partnerem i grupą dzieci. Poznają  zasady bezpiecznej zabawy. Ale przede wszystkim wszystkie dzieci świetnie się bawią.